Netwerkbijeenkomsten innovatieroute scheiden

Donderdag 20 maart 2025 was wethouder Mary van Gent aanwezig bij de 2e dag van de netwerkbijeenkomsten innovatieroute scheiden. Tijdens deze bijeenkomst kwamen professionals uit verschillende vakgebieden samen – van hulpverleners en advocaten tot onderwijsexperts en therapeuten. Met als doel met elkaar de krachten te bundelen en samen te onderzoeken hoe we nog betere hulpverlening kunnen bieden aan mensen die gaan scheiden of uit elkaar gaan.
Zo willen we er gezamenlijk zo goed mogelijk voor zorgen dat gezinnen in deze situatie precies op het juiste moment, door de juiste mensen, op de juiste manier geholpen worden.
Scheidingsplein
Bij aanvang van de bijeenkomst deelde Van Gent haar terugblik op het ontstaan van het Scheidingsplein van Hollands Kroon. En sprak zij over de noodzaak om met elkaar te blijven ontwikkelen.
Uit onderzoek blijkt dat 80% van de zwaardere jeugdzorg aan echtscheiding gerelateerd is. Zo zien we dat de effecten van een scheiding heel breed zijn en ver gaan. We weten bijvoorbeeld ook dat 40% van de vrouwen na een scheiding in de financiële problemen raakt. Met alle negatieve effecten van dien, ook op kinderen. Alle reden om vanuit de gemeente Hollands Kroon te onderzoeken wat we kunnen betekenen als het gaat om preventieve maatregelen. Zo is destijds het scheidingsplein.nl ontstaan.






Als wethouder ben ik er trots op dat het scheidingsplein inmiddels door 27 gemeenten wordt gedragen.
Wethouder Mary van Gent
Wilt u meer weten over hulp bij scheiding?
Op de pagina Wij gaan uit elkaar of we gaan scheiden leest u hoe wij kunnen ondersteunen.
Links
- www.scheidingsplein.nl, opent in nieuw tabblad
- Levensgebeurtenissen | Wij gaan uit elkaar of we gaan scheiden, opent in nieuw tabblad