Herdenking 4 mei Wieringermeer
Op zondag 4 mei herdenken we in Nederland alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en van oorlogssituaties en vredesoperaties daarna. Binnen het grondgebied van de voormalige gemeente Wieringermeer wordt de herdenking georganiseerd door 4 meicomité Wieringermeer.
Programma:
18.30 uur: Muziek door Creona, wethouder Maarten Versluis spreekt, kinderen lezen gedichten voor. Aansluitend een persoonlijk verhaal van Rosmarie Blaauboer. Hierna verzamelen bij het oorlogsmonument. Blazen van Taptoe-signaal.
20.00 uur: Twee minuten stilte. Zingen van Wilhelmus. Kranslegging met medewerking van Scouting De Robben. Hierna kan iedereen bloemen neerleggen. In de kerk is er koffie en thee.
20.30 uur: Het Mazi-koor zingt de Mauthausen Cyclus. Vier op muziek gezette gedichten van de Griekse schrijver Jacovos Kambanellis, hij overleefde het concentratiekamp Mauthausen. Het is een muziekaal monument voor de gruwelijkheden van een oorlog.